Polak Z RPA

Zdj. “Fruwajacy Wiesiek” autor- genialny fotograf MACIEK SWAKOŃ

Jestem Polakiem z RPA. Kimś, kto jest zupełnie niepoprawnie zakochamy w tym przepięknym kraju i samym Kraju Przylądkowym miejscu, gdzie to piękno wydaje się, że ma swoją stolicę. Wiem, to jakoś nie wypada facetowi w świecie zachodnim mówić o miłości tak otwarcie, ale wsród i Polaków i uśmiechniętych obywateli RPA…. wszystko można, bo wszystko jest u nas bardziej naturalne. Dlaczego, bo mamy otwarte serca- bardziej niż inne narody, a to w połączeniu z umysłem sprawia, że widzi się nasz pokryty mgiełką iluzji świat jakoś tak bardziej doskonale, bardziej prawdziwie.

Jakiś hipis zarażony wschodnią filozofią powiedział mi kiedyś, że Kapsztad jest jedną z siedmiu czakr ziemi- inny, że to światowe centrum światła. Myślę, że coś w tym jest i poztywnej energii jaki i światła jest tutaj tyle, że łagodzi onno wszelki ból i otwiera nawet zamrożone serce. Wszystko wokoło wydaje się być przeładowane, prze-energetyzowane tym gorącym pulsującym światłem i sprawia to tylko to, że człowiek nawet nie wie kiedy zapisuje się do tego klubu niepoprawnych odjechańców, do którego należy chyba większość mieszkańców miasta- miasta uśmiechniętych ludzi- jak nazywają Kaptończyków zagraniczni goście. To jakaś sekta bez nazwy, do której należy każdy kto uśmiecha się widząc to atakujące zmysły piękno otaczające nas z wszyskich stron. A jak się tutaj nie uśmiechać, jak nie radować widząc taki cud natury jakim jest Kraj Przylądkowy jak i sam Kapsztad (wszyscy mówią na niego Cape Town- nawet Afrykanerzy- kto wymyślił tą germańską polską nazwę, która zupełnie nie określa subtelnego piękna tego miasta?). A sama Góra Stołowa? Ona jest tutaj wszystkim- i symbolem i drogowskazem jak i całym centrum tego pozytywu stojacym dumnie w samym środku miasta.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego, co zrobiła ze mnie RPA bo będąć zwykłym marudzącym na wszystko Polakiem zostałem bardzo szybko zpołudniowoafrykanizowany i teraz uśmiech optymizmu nie znika mi z twarzy, bo po prostyu nie ma się innego wyjścia- tyle jest tutaj wkoło pozytywnej energii.

Zapraszam na moje bloggi, zapraszam do RPA. Każdy powinnien doświadczyć tej afrykańskiem magii choćby raz w życiu a my mamy lato wtedy gdy wy już serdecznie dość szarści krótkich dni zimowych. Zapraszam na kuracje duszy.

Ja jestem niereformowalnie zakochany w tym raju na ziemi i pragnę podzielić się tym z innymi.

Wiesiek- Polak z nad Przylądka Dobrej Nadziei

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s